Sık Sorulan Sorular

Home » Sık Sorulan Sorular

SSS

 

Genel Şartlar

Kiralanan aracı sadece sözleşme üzerinde belirtilen kişi/kişiler kullanabilir. Sözleşmede belirtilmemiş üçüncü kişilerin aracı kullanmaları halinde meydana gelebilecek kaza veya hasarlarda hiçbir hasar güvencesi geçerli değildir. Kiracı dışında aracı kullanacak kişiler için araç sözleşmesine ek sürücü yazılmasını istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Aracı kullanacak kişi/kişiler en az 25 yaşında olmalı ve en az 5 yıllık geçerli bir ehliyet sahibi olmalıdır.

Ödeme Şartları

Ödemeler, geçerliliği bizim tarafımızca onaylanan kredi kartlarıyla veya nakit olarak yapılır. Ödeme yapılacak kredi kartı kiracıya ait olmalı ve kiralama esnasında yetkiliye ibraz edilmelidir. Kiralama başlangıcında araç grubuna göre değişen tutarlarda ön provizyon blokajı uygulanır. Kiralamanın sonunda oluşabilecek farklar yine aynı kredi kartından müşterinin bilgisi dahilinde tahsil edilebilir.

En Az Kiralama Süresi Ne Kadardır?

En az araç kiralama süresi 2 Gündür, haftalık kiralamalar 7 gün, aylık kiralamalar 30 gün üzerinden hesaplanır.

Havaalanlarına Araç Tesliminiz Var mı ??

İstanbul Atatürk Havalimanı,Sabiha Gökçen Hava Limanı,İzmir Adnan Menderes Havalimanı,Antalya Havalimanı,Adana Havalimanı,Gaziantep Havalimanı,Bodrum Milas Havalimanı ve hizmet verdiğimiz tüm illerdeki havalimanlarına araç teslimi günün 24 saati yapılabilmektedir. Görevli Personelimiz daha önceden ofisimize bildirdiğiniz gün ve saatte sizi karşılayacaktır.

Adrese Araç Tesliminiz Var mı?

Araçların teslimi talep edildiğinde ofislerimizin uygunluk durumuna göre adresinize yapılabilmektedir.

Kiraladığım Süreyi Uzatmak İstiyorum?

Kiralanan aracın başlangıçta belirtilen süresi dolmadan 24 saat önce ofisimize bilgi verilerek süre uzatılması aracın müsaitlik durumu dahilinde mümkündür.

Araçlar Sigortalı mı?

Bütün araçlarımız Rent A Car Kasko ve Zorunlu Trafik Sigortası güvencesi altındadır.                                                                  

Kiraladığım Araç Arızalandır Ne Yapmalıyım?

Hemen firmamızın telefonlarından bize ulaşılarak bilgi verilmeli. Aracın bulunduğu noktada kısa sürede giderilebilecek arızalar mobil servisimiz tarafından giderilecektir, uzun süreli tamirat gerektiğinde ( Kullanımdan doğan arıza olmamak kaydı ile ) ikinci bir araç tahsis edilir.

Trafik Cezası Durumunda Ne Yapmam Gerekiyor?

Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların herhangi bir nedenle resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman , sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.Kiracı kiralama periyodunda herhangi bir trafik cezasına maruz kaldı ise aracı iadesinde trafik cezası ödendi makbuzunu yetkilerimize ibraz etmeli yada trafik ceza makbuzu ile yetkilimize ödeme yapmalıdır.

Aracın Deposunu Nasıl Teslim Ediyor ve Nasıl Teslim Alıyorsunuz?

Aracın benzin dolumu sözleşmeye kaydedilir ve dönüşte yaklaşık aynı miktar benzin ile iade etmeniz istenir.

Aracımı Havaalanında Teslim Alıp Teslim Edebilir miyim?

İnilen şehir bilgileri, Havayolu şirketinin adı , Kalkış yeri ve Tahminin iniş saati veya Uçuş numarasını bildirmeniz durumunda yetkili personelimiz sizi havalimanında  karşılayacaktır ve aracınızı teslim edecektir.(50 TL ücret karşılığında)

Kaza Halinde Ne Yapmalıyım?

Aracın kiralayan şahıs dışındaki kişi / kişilerce kullanılabilmesi: geçerli kimlik ve sürücü belgesi bilgilerinin kiralama başlangıcında sözleşmeye yazılması ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve /veya herhangi kaza durumunda tüm sigortalar geçersiz sayılarak gerek kiralayan , gerekse aracı kullanan kişi ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar

Seyir Halinde Meydana Gelen Kazalar?

Seyir halinde meydana gelen trafik kazaları yalnızca otomobilin bir başka otomobil ile çarpışması olarak anlaşılmamalıdır. Otomobil seyir halindeyken, bir taşın sıçrayarak aracın camının kırılmasına neden olması dışında, aracın üzerine düşen bir cismin neden olduğu hasarlar, yolun bozuk olmasından kaynaklanan hasarlar, yolda bir canlıya çarpılmasıyla oluşan hasarlar bu tür hasarlardandır. Bu gibi durumlarda ilk yapılması gereken vakit geçirmeden ve aracın yerini değiştirmeden, en yakın polis/jandarma gibi güvenlik birimine haber verilerek, kaza ve alkol raporunun tutturulması ve ardından en yakın Mass Rent a Car ofisine vakit geçirmeden bilgi verilmesi gereklidir. Eğer araç İstanbul dışında ise, en yakın şubemiz ile irtibata geçilmelidir.

Trafikte meydana gelebilecek çarpmalı trafik kazalarında kullanıcının yapması gereken; paniğe kapılmadan ilk olarak kendisi ve eğer araçta başkaları bulunuyorsa onların, sağlık durumunu kontrol etmektir.
Daha sonra yine vakit geçirmeden ve aracın yerini değiştirmeden en yakın polis/jandarma güvenlik birimine haber vermesi gerekmektedir. Kazaya karışan araç ya da araçların ruhsat ve kullanıcılarına ait sürücü belgelerinin fotokopileri ve tutulan kaza raporu, alkol tespit raporu alınmalı ve bu belgeler ile birlikte; araç İstanbul çevresinde ise Mass Rent a Car’ın size bildirdiği teknik servise  vakit geçirmeden getirilmelidir. Eğer araç İstanbul dışında ise en yakın şubemiz ile irtibata geçilmelidir. Tüm evraklar eksiksiz bir biçimde sunulmalıdır.Aksi halde tüm sigortalar geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3.şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir.

Aracın Çalınması Halinde Yapılması Gerekenler?

Aracın çalınması durumunda yapılması gereken; kullanıcının en yakın polis ya da jandarma karakoluna başvurması ve ‘Hırsızlık Tutanağı’nın tutturulmasıdır.

Bunun yanı sıra vakit geçirmeden 0212 237 30 22 yada 0542 422 13 60 numaralı telefonlardan bizleri arayarak durumdan haberdar etmeniz gerekmektedir.                                                                                                                                             

 

 

Copyright 2016 Mass Rent A Car | Ana Sayfa | Araçlarımız | Hakkımızda | Galeri | Blog | İletişim